Torunlar GYO hisseleri düşüşte

0
2635

Torunlar GYO'nun TRGYO hisseleri İstanbul Mecidiyeköy'de yıkılan Ali Sami Yen Stadı'nın arazisine yapılan şirkete ait rezidans inşaatında asansörün zemine çakılması sonucu 10 işçinin ölmesinin ardından yüzde 3'e yakın kayıpla işlem görüyor.

Güne yüzde 5.54 kayıpla 3.35 liradan başlayan Torunlar GYO hisseleri, daha sonra kademeli olarak toparlanarak yüzde 2.82 kayıpla 3.44 liradan işlem görüyor.

Oyak Yatırım Araştırma Müdür Yardımcısı Alper Erginol, "Hisse, sosyal medyada ve inşaat alanındaki protestolara, haber akışına tepki veriyor. Kazanın projenin ertelenmesine veya durdurulmasına yol açacağı, temel faaliyet alanında bir sorun yaratılacağı düşünülmüyor" dedi.

İnşaatın sahibi olan Torunlar GYO'dan yapılan yazılı açıklamada, kazaya sebep olan asansörün TMMOB Makine Mühendisleri Odası tarafından muayene kuruluşu olarak yetkilendiren kişiler tarafından 30 Mayıs 2014 tarihinde kontrol edildiği ve mevzuata aykırı bir durum tespit edilmediği belirtildi.

Türkiye Makina Mühendisler Odası (TMMOB) İstanbul Şubesi ise yaptığı yazılı açıklamada, asansörün son kontrolünün 30 Mayıs'ta yapıldığını ancak bu kontrolün 30 Ağustos'a kadar geçerli olduğunu ve bu tarihten sonra bir kontrol yapılmadığını belirtti. Açıklamada kazanın hangi sebepten kaynaklı olduğuna dair incelemenin TMMOB teknik heyeti tarafından yapıldığı ifade edildi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.