Türkiye için kötü tahmin…

0
2705

Goldman Sachs, 3 Ekim'de Türkiye için gözden geçirme raporu açıklayacak olan Fitch Ratings'in görünümün 'durağan' olduğu bir ortamda not indirimine gitmesinin muhtemel olmadığını, sadece görünümü 'negatif'e indirmekle yetinmesini beklediklerini bildirdi.

Goldman Sachs yayınladığı raporda, "Türkiye'nin kredi notunun bu aşamada yatırım yapılabilir seviyenin altına indirilmesi muhtemel değil. Bir kredi derecelendirme kuruluşunun 'durağan' görünüme sahip bir kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına indirmesi alışılmadık bir olay olur. Kredi derecelendirme kuruluşunun hükümet tarafından hazırlanacak yeni ekonomik reform programının görmeyi beklediğinin altını çizmesi ve 2015 genel seçimlerine kadar kredi notunu yakın şekilde izlemeyi seçmesi daha olası. Bu nedenle Fitch Ratings'in sadece görünümü 'negatif'e indirmesini ve kredi notunu değiştirmemesi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Goldman Sachs, Fitch'in görünümü 'negatif'e indirerek Moody's ile aynı seviyeye geleceğine işaret ederken, B&P'nin bu iki kredi derecelendirme kuruluşundan bir kademe aşağıda BB+ seviyesinde not verdiğini ve görünümü 'negatif' olarak koruduğunu da hatırlattı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.