AK Parti – CHP görüşmesi sona erdi

0
1425

Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi yaklaşık 1,5 saat sürdü. 

SİVİL PLAKALI ARAÇLA

Sivil plakalı bir araçla CHP Genel Merkezi'ne gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak karşıladı. Öztrak ile tokalaşan Davutoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye geçti. CHP Genel Merkezi'nin 12'nci katında, basına kapalı gerçekleşen görüşme, saat 14.15'te başladı.

HEYETLERDEKİ İSİMLER

Görüşmede 5+1 formülü uygulandı. Yani bir genel başkan, 5 kurmay bu görüşmede yer aldı. AK Parti heyetinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı bulunuyor. Heyette, AK Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan da yer aldı. Arslan, heyette yer alacak isimler duyurulduğunda listede yer almıyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na görüşmede, CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke ve Faik Öztrak ile İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi eşlik ediyor. Görüşmeye daha önce açıklanan listede yer almayan bir isim de katıldı. O isim Kılıçdaroğlu'nun siyasi başdanışmanı Rasim Bölücek'ti.

MHP VE HDP GÖRÜŞMESİ

Genel Başkan Davutoğlu, koalisyon turları kapsamında yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çarşamba günü ise HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile görüşecek.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.