Black Friday indirimleri ile alışveriş önerileri

Black Friday Nedir? Black Friday Ne Zaman?  İşte Black Friday hakkında bilinmeyenler…

0
3149

Black Friday Nedir?

Black Friday Türkçe “Kara Cuma” anlamına gelmektedir. Black Friday’in tarihe baktığımızda ise ilk olarak Philadelphia’da alışveriş sebebiyle meydana gelen yoğun trafik ve zorluklardan ötürü bu ismi aldığı bilinmektedir. 1961 yılında ilk defa gazetelerde Black Friday’e yer verilmiş, bu tarihte ve  sonrasında adından söz ettirmiştir.

ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma Black Friday günüdür. Black Friday günü ABD, Kanada ve İngiltere’de kutlanır. Her ne kadar bu ülkelerde Black Friday günü kutlansa da son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran bir alışveriş çılgınlığıdır. Black Friday’e özel mağazalar indirime gidiyor. İnsanlar bu indirime kendini kaptırarak erken saatlerden başlayarak, gecenin geç saatlerine kadar alışveriş yapıyor.

 Black Friday Ne Zaman?

Dünyanın yakından takip ettiği Black Friday 25 Kasım Cuma günü başlıyor.

Black Friday’e özel indirimlerden faydalanarak alışveriş yapabilirsiniz. Tabii bunun için de iyi bir araştırma yapmanız şart! Black Friday’e gününe özel alışveriş yaparken şu hususlara dikkat etmelisiniz; neye ihtiyacınız olduğunu tespit edin, mağazaların internet sitelerine üye olun, indirim kodu kullanın, aradığınız ürün için en iyi indirimin yapıldığına emin olun!

Black Friday Türkiye İndirimleri Nasıl Takip Edilir?

2015’te Black Friday günü 74,2 milyon insan alışveriş yaptı. Bu yıl ise 99,8 milyon insanın alışveriş yapması öngörülüyor. Ülkemizde daha yeni olmasına rağmen Black Friday’e özel pek çok mağaza indirime gidiyor. O mağazalardan bazıları ise şöyle; Gittigidiyor, Hepsiburada, N11. Ayrıca Picodi Black Friday sayfasına özel Boyner, Koton, Flo, Defacto,  mağazalarına ait kodları ve Aliexpress, Godaddy, Asos gibi yabancı sitelerin kuponlarını bulabilir, indirimli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Amazon.com’da Black Friday Zamanı Nasıl Alışveriş Yapılır?

E-ticaret sitesi Amazon, yakın bir zamanda Türkçe dil seçeneği sunmaya başladı. Bunun yanı sıra Amazon.de’nin müdürü Ralf Kleber, 49 Euro üzerindeki alışverişlerde Türk müşterilerin kargo ücreti ödemeyeceğini açıkladı. Bu durumundan ve Black Friday’e özel yapılan indirimlerden faydalanmak için Amazon’a üye olmanız gerekiyor. Ardından ana sayfadan fırsat ürünlerine göz atabilirsiniz.

KADINLAR EN ÇOK NEYE PARA HARCAR?

KIYAFET ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.