Kadınlar en çok neye para harcar?

Kadınlar için alışveriş olmazsa olmazların arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar ise kadınların en çok stresli anlarında alışveriş yaptığını gösteriyor. Durum öyle olunca kadınların harcama alışkanlıklarının tüketim sektörünün birincil lokomotifi olduğunu söylenebiliriz. Peki, kadınlar en çok neye para harcıyor? İşte kadınların en çok para harcadığı şeyler:

0
6520

1. Ayakkabı: Kadınların en büyük tutkularından biri de hiç şüphesiz ki ayakkabı. Ünlü İngiliz gazetesinin yaptığı araştırmaya göre; kadınların yüzde 96’sı ilk ayakkabısını ne zaman aldığını hatırlıyor ama sadece yüzde 75’i ilk sevgilisinin adını hatırlayabiliyor. Bu da gösteriyor ki kadınlar ayakkabıya oldukça önem veriyor.

2.Makyaj: Makyaj ürünleri bir kadın için vazgeçilmezdir. Bu ürünlerden en fazla satın alınan ise rimel. Rimeli ruj ve göz kalemi izliyor. En fazla tüketim 24-35 yaş arasındaki kadınlar arasında görülüyor. Yani kadınlar yaşlandıkça daha az makyaj yapıyor.

3.Giyim: Kadınların çoğu her sabah ne giyeceğine karar veremiyor ve kıyafetlerinin yetersiz olduğunu söylüyor. Kadınlara göre daha az alışveriş yapan erkekler de kadınların bu durumu karşısında şaşkın olduklarını gizlemiyor.

Bir kadının giyim alışverişine baktığımızda da etek ve elbise ilk sırada yer alıyor.

4.Estetik: Estetik ameliyatlar kadınlara yönelik bir sektör olarak başladı. Başladığı andan itibaren oldukça büyüyen bu sektörde kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik ameliyatlar ise; göğüs büyütme, burun operasyonları ve yağ aldırma.

5. Tatil: Kadınlar tatile hazırlanırken çok fazla harcama yapıyor. Harcamaların başında da bikini, şort ve terlik geliyor.

Küresel Estetik Trendleri araştırmasına göre cildine en çok bakan kadınlar Tayland’da.

En bakımlı kadınlar hangi ülkede?

Düzenli cildine bakan ülkeleri şöyle sıralayabiliriz;
1. Tayland: Yüzde 96
2. Çin: Yüzde 89
3. İspanya: Yüzde 88
4. Brezilya: Yüzde 86
5. Japonya: Yüzde 85
5. İtalya: Yüzde 85
6. Fransa: Yüzde 83
7. Meksika: Yüzde 82
7. Almanya: Yüzde 82
8. Türkiye: Yüzde 81
8. İngiltere: Yüzde 81
9. ABD: Yüzde 79
10. Avustralya: Yüzde 73
11. Hollanda: Yüzde 72
12. Kanada: Yüzde 70
13. Güney Kore: Yüzde 61

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.