Dünya Ekonomi Forumu (World Economic Forum) Nedir?

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) bağımsız ve tarafsız olmasıyla bilinmektedir.

0
4196

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) Cenevre Üniversitesi’nde profesör olan Klaus Schwab tarafından 1971 yılında kurulmuş bir vakıftır. İlk olarak Avrupa Yönetim Formu adında kurulan bu vâkıfın ismi 1987 yılında Dünya Ekonomik Forumu olarak değiştirilmiştir.

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) bağımsız ve tarafsız olmasıyla bilinmektedir.

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) dünyanın en önemli sorunlarının tartışıldığı konferanslarıyla adını duyurmuştur. Dünyanın önde gelen siyasetçilerini, iş adamlarını bir araya getiren Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilmektedir. Dünya Ekonomi Forumu konferansların dışında, üyelerinin çeşitli sektörlerdeki çalışmalarını desteklemekte ve araştırma raporları yayınlamaktadır.

Forum küresel, bölgesel ve sanayi gündeminin şekillenmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca devlet başkanları, bakanlar, politika yapıcıları, uzmanlar, akademisyenler, uluslararası kuruluşlar, gençlik, teknoloji ve yenilikçi temsilcilerinin başkanları, dünyanın önde gelen CEO‘larını bir araya getiren tek küresel örgüttür.

Küresel toplumun geleceğini etkileyen sorunlara dikkat çekmek ise Dünya Ekonomi Forumu’nun en önemli görevleri arasında yer almaktadır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.