10 bin TL biriktirmenin 5 yolu

Para harcamak kolay,  biriktirmek ise zor gibi görünür ama imkansız değildir.  Siz de zoru başarabilir para biriktirerek isteklerinizi i gerçekleştirebilirsiniz.  İşte kısa süre 10 bin TL biriktirmenin en hızlı 5 yolu:

0
1531

Birikim nedir? 10 bin TL nasıl biriktirilir?

Birikimi herhangi bir ürünün ekonomide toplanıp çoğalması olarak tanımlayabiliriz. Şimdi bu tanımının ardından birikim yaparak ilk etapta hedeflediğiniz 10 bin TL’yi nasıl elde edeceğinizi paylaşalım. 10 bin TL biriktirmenin en hızlı 5 yolu:

  1. Para kazanacağınız yeni yollar arayın

10 bin TL biriktirmeniz için gelirinizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız, kazancınızı artıracak yeni gelir yollarının arayışına girmelisiniz. Para kazandıran yeni işler neler olabilir?  Mesela; bir odanızı kiralayabilir, anket düzenleyebilir, evden yemek yapabilir, viral videolar hazırlayabilir, organizasyonlar ve etkinliklerde görev alabilir, e-ticaret sitesi kurabilir ve freelance yazarlık yapabilirsiniz. Tamamen yetenekleriniz doğrultusunda bu işlerden birini yapabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.

  1. Tasarruf ederek para biriktirin

Birikimin sırrı tasarruftur. Tasarrufun en temel yolu ise; gereksiz harcamaları hayatınızdan çıkarmak olmalıdır. Tasarruf yapmaya öncelikle nelere çok para harcadığınızı tespit ederek başlayabilirsiniz. Örneğin;  spor salonuna her ay para ödemek yerine evde çeşitli materyaller edinerek spor yapabilir ve açık havada her gün 30 dakika yürüyüşe çıkabilirsiniz. Böylelikle hem fit kalabilir hem de para harcamayarak tasarruf edebilirsiniz.

  1. Harcamalarınızı kontrol altına alın

10 bin TL biriktirmeyi hedeflediyseniz tüm harcamalarımızı kontrol altına almak için bir not defteri edinmelisiniz. Bir gün içerisinde nelere para harcıyorsunuz? En çok harcama yaptığınız ürünler neler? Bu ve buna benzer her şeyi yazma tekniği ile kontrol altında tutabilirsiniz. Peki, bu teknik size nasıl yarar sağlayacak? Harcamalarınızın gözünüzün önünde olacak. Böylece harcamalarınızı minimum seviyeye indirebilir ve 10 bin TL biriktirebilirsiniz.

  1. Borçlardan kurtulun

Borç para biriktirmenin önündeki en büyük engellerden biridir. Dolayısıyla borçlarınızı sıfırlamalı ve sonrasında 10 bin TL biriktirmeye yönelmelisiniz.

  1. Yatırım yaparak biriktirin

Yatırım yaparak para biriktirmeniz mümkün. Yatırım yapmadan önce de iyi bir araştırma yapmalısınız! Paranızın değerleneceği doğru yatırım araçlarına yönelerek, yatırım yaparak para biriktirenlerden biri de siz olabilirsiniz.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.