14 Şubat Sevgililer Gününde sevgilinize ne almalısınız?

14 Şubat Sevgililer Gününde ne alacağım diye kara kara düşünmeyin!

0
1349

Bir 14 Şubat Sevgililer Günü daha geldi çattı. Ülkemizde 1990’lı yıllardan beri ülkemizde de olan 14 Şubat Sevgililer Günü aslında yüzlerce yıldan beri devam eden bir gelenek. Eski Roma’da aşıkları kavuşturmak için canı pahasına mücadele eden bir din adamına dayandırılan 14 Şubat Sevgililer Günü, aşıkların bir araya gelmesi anlamından uzaklaşarak, tam bir harcama çılgınlığına dönüşmüş durumda.

Ne kadar “Bu 14 Şubat Sevgililer Günü çılgınlığı bana ters”, “İşte bunlar hep Sevgililer Günü”, “14 Şubat’ta ne, eskiden Sevgililer Günü mü vardı?” deseniz de eğer bir eşiniz veya sevgiliniz varsa ona hediye almak zorundasınız.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde hediye almamak da bir seçim olarak karşınıza çıksa da, hediye almamanın ardından yaşayacağınız mahalle baskısı ve karşılaşmak zorunda kalacağınız tripler sizi hayatınızdan bezdirebilir.

İşte bu yüzden karşınızda 14 Şubat Sevgililer Günü’nde hayat kurtaran hediyeler:

1Her dönemin vazgeçilmezi ve düşman çatlatanı: Çiçek

Çiçekler klasik ve risksiz hediyelerdir. Hemen hemen herkesi mutlu eder, mis kokusu ile gelen kadar gözlemleyeni de mest eder. Kararsız kalınan anların kurtarıcısıdır. Aynı zamanda hediyenizin yetersiz geldiğini düşündüğünüz zamanlarda da kusursuz bir tamamlayıcıdır.

İş yerinde hep kıskanılma sebebi olmuştur çiçek. Bu yıl 14 Şubat Sevgililer Günü salı gününe denk geldiği için, iş yerlerinde “Muhasebedeki çakma sarışına gelen çiçeği gördün mü?” cinsinden haset dolu diyaloglarının içine kendinizi bulabilirsiniz.

2Hem yenilebilir hem sevilebilir: Lezzetli kek buketleri

Hem aşk dolu hem de lezzetli bir sürpriz yapmak isteyenleri bu 14 Şubat Sevgililer Günü her zamankinden çok daha farklı bir hediye bekliyor. Birbirinden lezzetli yenilebilir buketler ya da çikolata kutuları, en az aşkınız kadar tatlı, sevginiz kadar unutulmaz bir jest yapmanızı sağlayacak.

Ayrıca, yenilebilir kek buketini sevgilinizin iş adresine gönderdiğiniz zaman sadece onun değil, birlikte çalıştığı iş arkadaşlarının da sevgi ve taktirlerini kazanacağınızı da aklınızdan çıkarmayın.

3Şık sürprizlerden hoşlananlara; Kolye

Detaylara önem veren kadınlar, takı ve aksesuarlardan çok hoşlanırlar. Sevgiliniz için kullandıkça sizi hatırlayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz. Şık bir kutu içerisinde; romantik bir not eşliğinde güzel bir kolye hediye edebilir, boynuna kendi ellerinizle takabilirsiniz.

4Romantizmin kurtarıcısı: Sevimli peluş ayıcık

Kadınlar için ayıcık sevmenin yaşı yoktur. Hemen her kadın yolda geçerken bir vitrindeki sevimli ayıcığa sevgi ile bakar, ona sarılıp uyumayı ister. Sevgilinize bu 14 Şubat Sevgililer Gününde o hep istediği sevimli ayıcığı almanız için güzel bir fırsat.

5Klasik hediyeden vazgeçmeyen kadınlar için hayat kurtaran: Kol düğmesi, kravat seti, gömlek

Şıklığından taviz vermeyenlerin tercihi kol düğmeleri; iki ayrı kolda bir olmanın analmını anlatırlarmış. Centilmenliğin kitabını yazanlar, ceplerinden mendilleri, gömleklerinden kol düğmelerini ve boyunlarından kravatlarını eksik etmezlermiş. Siz de ona ne hediye alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, bu şık set ile mutluluk veren bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.