4 yılın en kötü düşüş döneminde

0
471

Dolar, artan bir şekilde temkinli bir tavra yönelen Fed'in analist ve yatırımcıları dolara yönelik tahminlerini yeniden değerlendirmeye yöneltmesi ile birlikte, dört yılı aşkın sürenin en güçlü üç haftalık kaybına yöneldi.

DOLAR NE KADAR TIKLAYIN!

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi, Fed yetkililerinin Çarşamba günü bu yıl için faiz artırımi beklentilerini dörtten ikiye çekmesinin ardından, hafta başındaki kazancını tersine çevirdi ve sekiz ayın en düşük seviyesine indi. Dünyanın en iyi 10 döviz tahmincisinden ikisi olan Macquarie Bank ve Morgan Stanley, dolarda daha fazla zayıflama riskine ddikkat çekti.

DOLAR 2016'DA NE  OLUR? TIKLAYIN!

Sydney'de Rochford Capital Pty direktörü Derek Mumford, "Fed'in faizi artırmaması ve 2016 yılında faiz artırımları için beklentilerini düşürmesi doları açık bir biçimde yaraladı," dedi ve bu durumun kısa vadede sürebileceğini sözlerine ekledi.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi fazla değişmeyerek, Tokyo saati ile 13:54'te 1,183.44 puanda kaldı . Endeks dün yüzde 1.1 düştü. Bloomberg'in dolar endeksi 26 Şubat'tan bu yana yüzde 3.9 geriedi ve Ekim 2011'den bu yana en güçlüüç haftalık kaybına yöneldi. Dolar G-10 ülkelerinin para birimlerinin tümü karşısında, 11 Mart'tan bu yana en az yüzde 0.6 geriledi

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.