ABD borsalarında düşüş sürüyor

0
2980

ABD hisselerinde düşüş sürüyor. ABD hisse senetleri, Apple Inc.'deki düşüşün öncülüğünde teknoloji hisselerine gelen satışların, kimya sektörü devlerinin birleşme haberi ile birlikte emtia grubuna gelen alışlara ağır basmasının ardından düşüşünü üçüncü güne taşıdı.

Hisse senetleri, ham petrol fiyatlarındaki yükselişin yavaşlayan küresel ekonomiye ilişkin endişeleri bastıramamasının ardından, erken saatlerdeki kazancını geri verdi. Apple yüzde 3.2 ile üç haftayı aşkın sürenin en hızlı düşüşünü gerçekleştirdi. Ham maddeler, kimya devleri Dow Chemical Co. ile DuPont Co.'nun birleşme görüşmelerinin son safhasında olduğu yolundaki haberlerin ardından, bu iki hissedeki en az yüzde 11'lik yükselişlerle birlikte değer kazandı.

Standard & Poor's 500 (S&P 500) Endeksi, gün içindeki yüzde 0.8'lik kazancını geri verdi ve  yüzde 0.8 düşerek 2,047.65 puandan kapandı. Endeks, 3 Kasım'dan bu yana, 25 seanstır, hiç 2 gün üst üste yükselemedi ve bu yıl yüzde 0.5 geriledi. Dow Jones Endeksi 75.70 puan ya da yüzde 0.4 düşüşle 17,492.30 puandan günü kapadı. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 1.48 kayıpla 5,022.87 puandan kapandı.

South Carolina'da Greenwood Capital Associates'in şef yatırım yetkilisi Walter Todd, "Piyasa genel anlamda, başta petrol olmak üzere, emtia grubunu takip ediyor görünüyor ve petrol negatif bölgeye geçtiğinde, piyasa da onu takip ediyor gibi," dedi ve "Piyasa, Fed toplantısından başka önemli bir olay olmamasından dolayı yön bulmakta güçlük çekiyor" şeklinde görüş bildirdi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.