ABD borsalarında jeopolitik korku

0
2809

ABD hisseleri, Standard & Poor's 500 Endeksi'nin Nisan'dan bu yana en büyük rallisi sonrasında, jeopolitik tansiyonun oluşturduğu endişelerin şirketlerin bilançoları öncesinde yatırımcıların çekingen bir tavır izlemesine neden olması ile geriliyor.

S&P 500 yüzde 0.3 gerileyerek New York saati ile 09:30'da 1,972.96 puan oldu. Dow Jones endeksi 27.23 puan, yani yüzde 0.2 düşüşle 17,072.95 puanda.

Robert W. Baird & Co. hisse işlemleri şefi Patrick Spencer, "İnsanlar jeopolitik olaylar karşısında doğal olarak endişeli ve piyasa oldukça güçlü bir ralli yaşadı. Endişeler tamamen jeopolitik sebeplere dayanıyor çünkü şirket bilançoları hatırı sayılır oranda iyi. Piyasalar henüz düzeltme yaşanmaması nedeniyle de tedirgin. Satış için neden arayışı var" yorumunu yaptı.

S&P 500'de işlem gören toplam 10 şirket bugün bilanço açıklayacak. Bu şirketler arasında Chipotle Mexican Grill Inc., Netflix Inc. ve Allergan Inc. de bulunuyor. Bu hafta 140 şirketin bilanço açıklaması planlanıyor.

S&P 500 Endeksi 18 Temmuz'da, Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının Ukrayna'da düşürülmesi ve İsrail'in Gazze'deki saldırıları ile yaşadığı 10 Nisan'dan bu yana en büyük düşüşten toparlanmıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.