Ak Parti – CHP koalisyon sinyali mi?

0
2828

Başbakan Davutoğlu, "Her türlü görüşe açık olduğunu, rövanşist bir yaklaşımda bulunmadığını söylemesini son derece olumlu buluyorum" dedi.

Meclis Başkanlığı konusunun koalisyon görüşmelerinin bir parçası olmadığını vurgulayan Davutoğlu, "Koalisyon görüşmeleri, Meclis Başkanlığı seçiminden sonra ve Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşumundan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın beni görevlendirmesiyle başlayacaktır. Şu ana kadar yapılan hiçbir resmi temas olmamıştır. Karşılıklı görüşler, fikirler beyan edilmiştir" şeklinde konuştu.

"GERİLİM DEĞİL, UZLAŞI GEREK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevlendirmesinin ardından koalisyon çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Davutoğlu, "Şu anda siyasi gerilimlere değil, ülkenin uzlaşı içinde ülkeyi yönetecek bir hükümet yapısına ihtiyacı var" diye konuştu.

"BAKANLIK SAYISINDA ARTIŞ OLMAZ"

Davutoğlu, "Koalisyon sebebiyle bakanlık sayısında artış gibi bir şey düşünülmez. Ancak 13 yıllık birikim üzerinde ihtiyaç hasıl olmuşsa ki, tek başına hükümeti kurma görevini almış olsaydım da bazı düşüncelerim zihnimde vardı. İhtiyaç hasılı olan konular varsa da bunları değerlendiririz ve bakanlıkların yeniden yapılandırılması konusunda tekrar bir istişare yapma söz konusu olduğunda da ele alırız" dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.