AKP-MHP Koalisyonu Kurulur mu?

0
2671

Yalçın’ın  açıklamasından satır başları ise şöyle; "Davutoğlu-Bahçeli görüşmesi pazartesi günü olur gibi görünüyor. Davutoğlu koalisyon için geliyorsa, şartlarımızı tekrarlarız.

Cumhurbaşkanı oy tedarikçiliğine gitti 

Cumhurbaşkanı HDP'ye saldırarak oy tedarikçiliğine gitti. Sonra çözüm süreci bitti dedi, şimdi de çözüm süreci buzdolabında diyor. Süreç bizim dediğimiz noktaya gelmezse, fikir ayrılığımız sürer. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı istiyor diye MHP'ye gelecekseniz gelmeyin dedi. Söylenen ile uygulanan farklılık arz ediyor.

Bahçeli'den koalisyon açıklaması

30 gün sürecek görüşmelere gerek yok 

MHP-AKP arasında 30 gün sürecek görüşmelere gerek yok, o gün belli olur. Biz ilkelerimizi ortaya koyarız. Biz bakış açımızı çok açık söylüyoruz. Biz azınlık hükümetine destek vermeyiz dedik. Ahmet Bey kendi balkon konuşmalarını dinlememiş herhalde. Orada ilk erken seçim konusunu açan oydu. Genel Başkanımız erken seçimin yarar getirmeyeceği kanaatinde.

Güvenlik nasıl sağlanacak, taşımalı sistem dendi, bu bir komedi. AKP; bize azınlık hükümeti, erken seçim koalisyonu derse kesinlikle olumlu yanıt alamaz.  Seçim kararını Cumhurbaşkanı verirse, MHP kabineye bakan vermez. Biz bu konularda çok net ve açığız.

Top Davutoğlu'nda

Top Davutoğlu'nda. Gerçekten koalisyon kurmak istiyorlar mı? Yoksa sadece MHP'ye gitmek için mi gidecekler. Bütün bunları göreceğiz. Koalisyonu istemeyen siyasi iktidardır. Bu dün ortaya çıktı. Erken seçim talebi MHP tabanında çok az” dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.