‘Altın 1,400 dolar olabilir’

0
380

ALTIN NE KADAR? TIKLAYIN!

Gundlach, "negatif faizlerin zararlı olduğu ve yardımcı olmayacağına dair belirtilerin sayısı o kadar çok arttı ki, merkez bankalarına güven sloganlarının bir şaka olduğu ortaya çıktı." dedi.

Fed Başkanı Janet Yellen, yasal ve diğer belirsizliklerin aşılması durumunda, ekonominin durumu kötüleşirse Fed'in negatif faize geçebileceğini söyledi. Avrupa ve Japonya'da Merkez Bankaları, bir zamanlar radikal bir fikir olarak görülen negatif faiz oranına geçerek can çekişen ekonomilerini canlandırmak istiyor.

Reuters haberine göre;Gundlach, negatif faiz oranının hisse senedi ve özellikle de banka ve finansal kurum hisse senetleriyle yüksek derecede doğru orantılı olduğunu vurguladı. Gundlach, özellikle bu sektörlerdeki hisse senetlerinin negatif faiz oranının karlılığa olumsuz etki edeceğine ilişkin beklenti nedeniyle ciddi şekilde satış baskısı altında olduğunu söyledi.

Gundlach, Fed'in faiz tahmini tablosu hakkında, "İnsanları korkutan şey Fed'in faiz artırımı tahmin tablosunda 3 yılda 12 faiz artırımı öngörülüyor olması. Fed, bu beklentiyi ne zaman değiştirecek? Beklentiler hala olduğu gibi duruyor." dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.