Altın bugün ne olur? 03.10.2016

0
3220

Altın, Deutsche Bank AG’nin mali durumunu düzeltmek için çaba sarfetmesi ve buna bağlı olarak güvenli liman niteliğindeki alımların azalması ile birlikte, haftalık kaybını korudu.

Spot altın, Cuma günkü seviyesi olan ons başına 1,315.87 dolardan, Singapur saati ile 08:53’te 1,316.80 dolara geldi. Metal geçen hafta yüzde 1.6 kaybetmiş ve beş seansın dördünde aşağı yönde hareket etmişti.

Yatırımcılar, geçen hafta, traderların Deutsche Bank’ın mali sağlığını orgulamaları üzerinde odaklandı. Agence France-Presse Cuma günkü haberine göre, Deutsche Bank, ABD Adalet Bakanlığı ile, ilk açıklanan rakamın neredeyse yarısı kadar bir tutar olan 5.4 milyar dolar ödeyerek anlaşmaya varmaya yakın. Banka ayrıca, konu hakkında bilgiye sahip kaynaklara göre, çalışan temsilcileri ile istihdam kısıntısına gitme konusnda anlaşmaya varmaya hazırlanıyor.

Australia & New Zealand Banking Group Ltd., Pazartesi günkü bilgilendirme notunda, “Deustche Bank’a ilişkin haberler, güvenli liman niteliğindeki alımların azalmasına yol açarak, altın fiyatları üzerinde baskı oluşturdu” dedi.

Altın ne olur?

Uzmanlar; satıcılı seyrini sürdürebilecek olan sarı metalde 1300 seviyesine doğru satışların devam edebileceğini vurguluyor. Buranın aşağı yönlü kırılma durumunda ise 1290 test edilmek istenebileceğini belirtiyor. Ayrıca yükselişlerde 1325’nin satıcıların gelebileceği direnç seviyesi olarak izlenebileceğinin altını çiziyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.