Altın zayıf dolardan güç alıyor

0
2575

Altın, dolardaki değer kaybı ve yatırımcıların Fed'in borçlanma maliyetlerini artırmasının zamanlamasına ilişkin işaretler alabilmek amacıyla dikkatlerini ABD ekonomik verilerine çevirmesi ile birlikte, üç günlük düşüşünün ardından yukarı yönde hareket etti.

ALTIN FİYATLARI

Spot altın yüzde 0.5 yükselişle ons başına 1,189.15 dolara kadar çıktıktan sonra, Singapur saati ile 14:30'da 1,185.75 dolara geldi. Metal Salı günü 1,178.59 dolara kadar inerek, 20 Mart'tan bu yana en düşük seviyesini gördü. Altın Şanghay'da son dört günde ilk kez değer kazandı.

Altın Mart ayında, ABD'de borçlanma maliyetlerinin artırılacağı beklentisinin Bloomberg Dolar Spot Endeksi'ni 10 yılın en yüksek seviyesine çıkarmasının etkisi ile, düştü ve böylelikle üst üste iki ay değer kaybetti. ABD dolarının göstergesi Çarşamba günü son bir haftada ilk kez geriledi. ABD'de Cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisinin Mart ayında daha yavaş bir hızda genişlemesi bekleniyor.

Sydney'de Fat Prophets kaynak analisti David Lennox, "Altın yeniden doların ne yönde hareket edeceğine döndü," dedi ve "Altın fiyatları dolar ile aksi yönde hareket edecek" şeklinde görüş bildirdi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.