Altında alım zamanı mı?

0
402

Altın, Çin ekonomisinin daha da yavaşlayacağına ilişkin endişelerin hisse senetlerinde satış getirmesinin ardından, güçlenen güvenli liman talebinin etkisi ile, iki ayın en yüksek seviyesine doğru hareketlendi.

Spot altın yüzde 0.4 yükselişle ons başına 1,108.65 dolara kadar yükseldikten sonra, Singapur saati ile 08:59'da 1,106.45 dolara geldi. Metal Cuma günü, ABD'de tarım dışı istihdam verisinin Aralık ayında beklenenden daha hızlı artış göstermesi sonucu gelen satışlarla aşağıda kapanmadan önce, 1,113.08 dolara kadar çıkarak 4Kasım'dan bu yana en yüksek seviyesini görmüştü.

ALTIN NE KADAR? TIKLAYINIZ!

 

Metal geçen hafta, Çin'in görünümüne ilişkin artan endişeler, hisse senetlerindeki sert satışlar ve Orta Doğu ve Kuzey Kore'de artan jeopolitik gerginliklerin riskten kaçınmaya yönelik işlemleri artırması sonucu, Ağustos ayından bu yana en güçlü artışını gerçekleştirdi. Asya hisse senetleri Pazartesi günü, Çin'de zayıf çıkan enflasyon verilerinin dünyanın ikinci en büyük ekonomisindeki yavaşlama işaretlerine katkıda bulunmasının ardından değer kaybetti.

ÇEYREL ALTIN NE KADAR? TIKLAYINIZ!

Kısa vadede yön yukarı

Sydney'de Australian Bullion Co. traderı Jordan Eliseo, "Altın, hisse senetlerindeki zayıflığın güvenli liman talebini desteklemesi sonucu 2016 yılına harika bir başlangıç yaptı," dedi ve "Güçlü ABD istihdam verisine rağmen, altının 1,100 dolar seviyesinin üzerinde tutunabilmesi gücünün bir işareti. Kısa pozisyonların kapatılması, önünümüzdeki birkaç gün boyunca bu ralliyi daha da yukarı taşıyabilir" şeklinde görüş bildirdi. 

2016'DA ALTIN FİYATLARI NE OLUR? TIKLAYINIZ!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.