‘Altın’da bu seviyelere dikkat…

0
2563

FED açıklamaları öncesinde gerileyen dayanıklı mal siparişlerinin etkisiyle dolar geriledi ve altın alternatif yatırım aracı olarak talep gördü. Bu kapsamda altın fiyatları da yükseldi.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Fed'in bu akşam sonuçlanacak toplantısı sonrasında yapılacak yazılı açıklamanın para politikasında gevşemeye dair vereceği ipuçları, altın gibi faiz ödemeyen varlıkların fiyatlarına destek verebilir.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının ons fiyatı, yatırımcıların ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımına yatkın tutumunu zayıflatabilecek olan küresel ekonomideki zayıf seyire odaklanmasına paralel olarak 1,290 doların üzerinde istikrar kazandı.  

Geçen hafta beş ayın zirvesi olan 1,306.2 doları gören altın, dün ise yüzde 1'e yakın değer kazandıktan bu sabah itibariyle 1,290 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Teknik seviyeler

Analistler, teknik olarak altında yükseliş hareketinin devamında 1297-1300 bölgesinin satıcıların gelebileceği direnç seviyesi olarak öne çkacağını düşünüyor. Bununla birlikte fiyatların bu aralığın üzerine çıkması alımların artmasına ve 1307’nin denenmesine sebep olabilir.

Aşağı hareketlerde ise 1280 ve 1270 alıcıların artabileceği destek seviyesi olarak öne çıktığı kaydediliyor…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.