Amazon’da Black Friday zamanı nasıl alışveriş yapılır?

Amazon dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinin başında yer alıyor. Amazon’da Black Friday’e özel indirimlerden faydalanarak alışveriş yapabilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? İşte Amazon’da Black Friday zamanı alışveriş yapmanın yolları:

0
4901

Amazon’da Black Friday İndirimlerini Kaçırmayın!

Amazon.com’da Black Friday indirimlerinden yararlanarak çılgınlar gibi alışveriş yapanlardan biri de siz olabilirsiniz. Şimdi Amazon’da nasıl alışveriş yapacağınıza geçmeden önce kısaca Black Friday’den bahsedelim. Black Friday’in Türkçe karşılığı “Kara Cuma’dır.” Black Friday ismi 60’lı yıllarda Philadelphia’da alışveriş sebebiyle meydana gelen yoğun trafik ve zorluklardan ötürü doğmuştur. 1961’de ilk kez gazetelerde Black Friday’e yer verilmiştir. Dünden bugüne kadar gelen Black Friday Amerika Birleşik Devletleri’nde de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma günüdür. Black Friday, ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde kutlanır. Son yıllarda da Black Friday bu ülkelerin yanı sıra dünyayı kasıp kavuran bir alışveriş çılgınlığı haline geldi. Black Friday neden bu kadar popüler oldu? Çünkü Black Friday’e özel mağazalarda ürünler yarı fiyatına satılıyor. İnsanlar bu indirime hayır diyemiyor. Bu da mağaza önlerinde sabahın erken saatlerinden başlayarak, gecenin geç saatlerine kadar süren uzun kuyruklara neden oluyor.

Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

Black Friday bu yıl 25 Kasım Cuma günü başlıyor.

Black Friday İndirimleri Bu Yıl Erken Geldi

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu Amazon, tüm dünyayı kasıp kavuran bir alışveriş çılgınlığı olan Black Friday indirimlerine bu yıl erken başladı. Amazon Black Friday indirimleri teknoloji ürünleri başta olmak üzere, ayakkabı, oyuncak araç-gereçler, elbise gibi birçok kategoride bulunan çoğu üründe uygulanıyor.

Amazon.com’dan Türkiye’den de alışveriş yapılabiliyor. Hatta Amazon, yakın bir zamanda Türkçe dil seçeneği sunmaya başladı. Bu haberle beraber; Amazon.de’nin müdürü Ralf Kleber, 49 Euro yani 175,75 TL üzerindeki alışverişlerde Türk müşterilerin kargo ücreti ödemeyeceğini açıkladı. Bu durumundan ve Black Friday’e özel yapılan indirimlerden faydalanmak için Amazon’a üye olmanız gerekiyor. Ardından ana sayfadan fırsat ürünlerine göz atabilirsiniz.

KADINLAR EN ÇOK NEYE PARA HARCAR? 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.