İnstagram’dan nasıl para kazanılır?

Son zamanların en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram ile para kazanabilirsiniz.

0
4917

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram 2010 yılında 2 Amerikalı tarafından kuruldu. 2012’de de dünya devi Facebook tarafından satın alındı. İlk başlarda şimdilerdeki gibi aktif olmayan İnstagram birkaç yıl içinde kullanıcı sayısını artırmayı başardı.

Günde yaklaşık olarak 95 milyon fotoğrafın paylaşıldığı bir platform olan İnstagram’dan para kazanmak da mümkün. Nasıl mı? İşte İnstagram’dan para kazanma yolları:

İnstagram Hesabınızı Aktif Kullanın

Son zamanların en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram yaptığı yeniliklerle adından söz ettiriyor. Siz de bu popüler ağın kullanıcıysanız hesabınızı ilk olarak aktif kullanmalısınız. Hesabınıza düzenli olarak resim veya video yüklemelisiniz. Sadık bir takipçi kitlesi kazanmak istiyorsanız, diğer hesaplardan farklı bir o kadar da dikkat çekici paylaşımlarda bulunmalısınız.

Paylaşım Yapacağınız Bir Alan Belirleyin

İnstagram’dan para kazanmak istiyorsanız paylaşım yapacağınız alanı doğru belirlemelisiniz. Moda, yiyecek, takı tasarımı paylaşım yapacağınız alanlardan biri olabilir. Ya da profesyonel olarak fotoğrafçılık yaptığınızı farz edelim. Çektiğiniz fotoğrafları hesabınızda paylaşarak İnstagram üzerinden para kazanabilirsiniz. Mesela İnstagram sayesinde fotoğrafçılığı hobi olmaktan çıkarıp tam zamanlı bir iş haline getirenler de var. Buna verilecek en güzel örnek ise 25 yaşında olan New Yorklu Liz Eswein. Guardian’a konuşan Eswein, “İnstagram bana dünyayı gezdirdi. Daha yeni Şili’den döndüm. Ondan önce de Namibya’daydım. Yaşadığım deneyimleri anlatacak kelime bulamıyorum. En sevdiğimi şey olan fotoğraf çekme işini dünyayı dolaşarak ve üzerine de para alarak yapıyorum” diyor.  Siz de etkili bir profil sayfası oluşturarak Liz ve diğerleri gibi sadece İnstagram aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

İnstagram Paylaşımlarınıza Hashtag (etiket) Kullanın

Paylaşımlarınızda etiket kullanarak daha geniş bir kitlelere ulaşabilirsiniz. Örneğin; fotoğrafınızın altında #moda etiketini kullandınız. Modayla ilgilenen ve bu etiketi kullanan diğer kişiler de sizin paylaşımınızı görebilir. Bu da hedef kitlenize daha çabuk ulaşmanızı sağlayarak, para kazanmanıza yardımcı olabilir.

İnstagramdan para kazanmanın yanı sıra  takipçi sayısı çok olan hesaplarda merak edilen konuların başında geliyor. Biz de bu merakınızı giderek takipçi sayısı en fazla olan hesapları paylaşıyoruz. İşte o hesaplar; İnstagram, Kim Kardashian, Beyonce, Ariana Grande, Justin Bieber.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.