Analistlerden ‘risk’ uyarısı

0
2765

Ancak uluslararası kreditörlerin sunulan reform listesinden ikna olmamış olabileceği ifade ediliyor. Reuters'a konuşan bir Euro Bölgesi yetkilisi, sunulan reformların somut bir değer taşımaktan ziyade, bir fikirler topluluğu olduğunu ifade etti.

Bir başka yetkili ise Yunanistan'da gerçekleşecek reformlara yönelik daha teknik bir listeye gerek olduğunu belirtti. Yunanistan'ın yardım dilimini alması için reformlar konusunda Troyka yetkililerinden onay alması şart.

20 NİSAN'DA PARASIZ KALABİLİR

Yunanistan için zaman daralıyor. Reuters'ın haberine göre, Yunanistan'ın kasasında 20 Nisan'a kadar nakit para kalmayabilir.

NİSAN'DA RİSK ARTABİLİR

Yunanistan ile kreditörleri arasındaki ilişkiler hiç bir zaman somut bir ilerleme kaydedemediğinden, yatırımcılar Yunanistan konusunda tedirgin. UBS bankasının analistleri Nisan ayında Yunanistan riskinin artabileceğine işaret etti.

Banka analistleri, "Yunan hükümeti her ne kadar reform listesi sunmuş olsa da iki ilişkilerin her zaman sıkıntılı olmasını bekliyoruz" dedi. Bankacılar, ilişkilerin düzelmemesi durumunda, Yunanistan bankacılık sektöründen mevduat kaçışlarının yaşanabileceğine de işaret etti. UBS, Nisan ayına dikkat çekse de asıl sıkıntılı günlerin yılın ortasında gerçekleşebileceğini belirtti. Yunanistan'ın Temmuz ve Ağustos ayınlarında yüklü ödemeleri bulunuyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.