Asil Çelik – ASCEL Hisse Senedi

0
1014

ASİL ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ASCEL

1979 yılında üretime başlayan Asil Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., çelik üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Asil Çelik, yılda 485 bin ton sıvı ve 410 bin sıcak hadde mamulü üretebilecek kapasiteye sahip tesis 570 bin metrekarelik tesisleri ile hizmet vermektedir…

Asil Çelik, öncelikle otomotiv ve otomotiv yan sanayi olmak üzere, makina imalat sanayi ve savunma sanayi için ihtiyaç duyulan alaşımlı, alaşımsız ve yüksek alaşımlı, sıcak haddelenmiş, her türlü tamamlama işlemleri yapılmış ve ısıl işlem görmüş, yuvarlak, kare, altıköşe, lama, grayder bıçağı ve bazı özel kesitli vasıflı çelik üretmektedir. Türkiye’nin bu alanlardaki ihtiyacının yüzde 60’lık kısmını karşılayan Asil Çelik, üretiminin yüzde 40’ını ihraç etmektedir.

ASCEL işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Asil Çelik’in faaliyet konusu vasıflı çelik üretimi ve satışıdır. Asil Çelik, imalat sanayii, metal ana sanayi, demir, çelik metal ana sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Asil Çelik, Borsa İstanbul’da İMALAT SANAYİİ, METAL ANA SANAYİ ve  DEMİR, ÇELİK METAL ANA SANAYİİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.