Bahçeli’den koalisyon açıklaması

0
322

Bahçeli; AK Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine kurmaylarını genel merkeze çağırdı ve toplantı  yaptı. Bahçeli, "AKP ile CHP millet nezdinde hayal kırıklığı yarattı. Şartlarımız baki, AKP ile görüşmeye hazırız" dedi.

İşte üç erken seçim senaryosu

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle;  "Elbette Milliyetçi Hareket Partisi, AKP ile görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır. Fakat önce, Sayın Davutoğlu'ndan bağımsız tavır beklemek ve sarayın yönlendirmesine sırtını döndüğünü tam manasıyla görmek en tabii ve haklı beklentimizdir"

"Hem AKP hem de CHP genel başkanları yetkili kurullarının kanaat ve eğilimini alarak bir araya gelmişlerdir. Nihayetinde AKP Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu arasında süren koalisyon görüşme zincirinin son halkası bugün sonuçlanmıştır. Beklentiler suya düşmüş, AKP ile CHP millet nezdinde hayal kırıklığı yaratmışlardır. Milletimizin arzu ve arayışı hiçe sayılmıştır. İki partinin siyasi yaklaşım ve görüş farklılıklarını aşamadıkları, bir koalisyon hükümeti kurma iradesinde buluşamadıkları net olarak ortaya çıkmıştır. Böylece Türkiye önemli bir fırsatı göz göre göre kaçırmıştır."

"MHP'nin, istikrarlı ve tutarlı bir şekilde AK Parti ile CHP arasında bir koalisyon hükümeti kurulmasını devamlı önerdiğini ve ısrarla gündemde tuttuğunu hatırlatan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Partimiz, Türkiye'nin bugünkü nazik döneminde sertleşen ve derinleşen kamplaşmanın bu çerçevede tamir ve telafi edilebileceğine samimiyetle inanmıştır. 

Türkiye 35 gün kaybetti

Sonuç itibarıyla Türkiye 35 gündür fütursuzca vakit kaybetmiş, pişkince oyalanmıştır. Elbette bunun demokratik bir faturası olacaktır ve Türk milleti bu gelişmeler hakkındaki yorumunu en iyi şekilde yerine getirecektir. Bu husus tartışma götürmez bir gerçektir” dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.