Başkan açıkladı: Yeni düzenleme yolda

0
2616

SPK Başkanı Vahdettin Ertaş,ilgili kurumlarla şirketlerin daha çok öz kaynak kullanması,daha çok halka arz ve temettü konusunda teşvik için vergisel düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını belirterek, bu konuda takvimin Ekim ayında açıklanacağını söyledi.

İstanbul Finans Zirvesi'nde katıldığı bir oturumda soruları yanıtlayan Ertaş, "Vergi teşviki üzerinde bir takım alternatif maddeler üzerinde çalıştık. SPK ve ilgili kurumlar halka açılmayı teşvik edecek bir model üzerinde çalışıyor. Sanırım takvim Ekim ayında açıklanır. Çalışma hem halka açık hem de yeni açılacak olanları kapsıyor" dedi.

BANKA ASYA AÇIKLAMASI

Ertaş, ayrıca Bank Asya hisselerinin uzun süre kapalı kalmasının ardından dün tekrar işleme açılması ve yaşanan süreçle ilgili olarak da şunları söyledi:

"Yatırımcılara, resmi makamların yaptığı açıklamalara göre yatırım kararlarını vermeleri, onun dışında resmi olmayan kaynaklardan duyacakları bilgiyle yatırım tercihinde bulunmamalarını söyleyebilirim."

Bank Asya hisseleri işleme açılmasının ardından sert düşerken, yoğun haber akışı devam etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, BDDK'nın Bank Asya konusunda adım atması gerektiğini belirtirken, faaliyetlerinin kesintisiz sürdüğünü, kamu otoriteleri tarafından uzun süredir devam eden yoğun denetimlerden geçtiğini ve tüm talepleri yerine getirdiğini kaydeden banka, ödenmiş sermayesini nakden yüzde 25 artırma kararı aldı…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.