Beklenen Yunanistan kararı çıktı

0
2673

Euro Grubu Başkanı ve Hollanda Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem, mevcut programı sonlandırarak köprü kredisiyle zaman kazanmak isteyen Yunanistan'ı geri adım atmaya zorladı.

Dijsselbloem, Euro Bölgesi Maliye Bakanları Toplantısı'nın ardından basına yaptığı açıklamada, "Euro Grubu'nda genel hava, en iyi çıkış yolunun Yunan makamlarının (mevcut) programın uzatılması arayışına girmesi yönünde" dedi. Dijsselbloem, Yunanistan'dan bu yönde talep gelmesi halinde Euro Bölgesi maliye bakanlarının en geç Cuma günü olağanüstü toplanabileceğini söyledi.

MOSCOVOCI: KOŞULLAR DEĞİŞTİRİLMEDEN PROGRAM DEVAM ETMELİ

Komisyon'un ekonomiden sorumlu üyesi Pierre Moscovoci, Yunanistan'ın koşullarını değiştirmeden programını uygulaması gerektiğini, bu durumun Başbakan Alexis Tsipras'ı seçmenlerinin karşısında zor duruma düşürmeyecek bir biçimde ifade edilebileceğini söyledi. Moscovici, "Daha fazla mantık ve daha az ideoloji gerekiyor" dedi. Dün gece saatlerine kadar devam etmesi beklenen toplantı dört saatten az bir sürede sona erdi.

AB yetkilileri bu durumdan kaygı duyduklarını aynı zamanda, Yunan yetkililerin toplantıya ne kadar hazırlıksız gelmiş olduklarını görmekten hayrete düştüklerini söylediler

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.