Birikim hesabı oluşturmak için üç neden

Birikim hesabı ile paranızı biriktirebilir ve geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Peki, para biriktirmenize yardımcı olacak birikim hesabı nedir ve neden birikim hesabı oluşturmalısınız? Şimdi, gelin bu sorulara yanıt verelim.

0
5770

Birikim hesabı; bankaların müşterilerine para biriktirmeleri amacıyla sunduğu bir hizmettir. Birikim hesabı, vadeli mevduat hesabından farklıdır. Vadeli mevduat hesabında üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak faiz verilmekte ve vade süresi bitmeden parayı kullanmak ne yazık ki mümkün değildir! Birikim hesabında ise durum farklıdır! Paraya gece faizi işler ve vadeli hesaptaki gibi bir bekleme süresi yoktur! Ayrıca bankaların birikim hesabına uyguladığı yüksek faizin yanı sıra herhangi bir açılış tutarı yoktur! Birikim hesabında dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilir ve paranızı hesabınızdan istediğiniz zaman çekebilirsiniz.
Türkiye’de pek çok sayıda bankanın birikim hesabı hizmeti var. Herhangi bir bankayı tercih ederek kolaylıkla birikim hesabı oluşturabilirsiniz. Banka tercihinin ardından birikim hesabı açarak, para biriktirmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Birikim hesabı oluşturmak için üç neden:

Hesap işlem ücreti ödemeyin!

Çoğu kişi bankalara ödediği hesap işletim ücretinden şikâyetçi!  ile şikâyetler ortadan kalkıyor. Birikim hesabı oluştururken hiçbir hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Hesap ücretinin olmaması birikim hesabı oluşturmanız için en makul nedenler arasında sıralanabilir. Çeşitli hesaplarda bankaların talep ettiği bu ücreti ödemeyerek hem tasarruf edebilir hem de birikimlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Para biriktirmenin en etkili yolu tasarruftur. Para biriktirmek istiyorsanız her şeyi detaylı bir şekilde düşünmeli ve tasarruf etmelisiniz.

Birikim hesabıyla geleceğinize yatırım yapın

“Daha çok gencim” demeden şimdiden geleceğinizi düşünmeli ve bunun için yatırım yapmalısınız. Çünkü hayatın size neler getireceği belli olmaz. Bu sebeple tedbiri elden bırakmamalısınız. Eğer yarınlarınız için bir şey yapmak istiyorsanız bunlarından biri de birikim hesabı olmalıdır. Kendinizi düşünmeli ve geleceğiniz için paranızı birikim hesabında değerlendirmelisiniz.

Birikim hesabının faiz getirisinden yararlanın!

Birikim hesabının en büyük avantajlarından biri de gecelik faizin olmasıdır. Hesabınıza işleyen faizi her an takip edebilir ve paranızı bu hesapta tutarak birim yapabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.