BIST ikinci seansta teslim oldu

0
2699

Toplam işlem hacmi 3,9 milyar TL olarak gerçekleştiği endekste kapanış rakamının gün içinde görülen en düşük seviye olması ve satışların ikinci seansta yoğunlaşması dikkat çekti.

HİSSE FİYATLARI! Tıklayın

Doların ABD özel sektör istihdam verileri ile değer kazanmaya devam etmesi, para birimlerinde kayıplara neden olurken Borsa İstanbul ve Rusya borsalarındaki sert düşüşler dikkat çekici boyutlara ulaştı. Avrupa ve ABD borsalarında ise yükselişler gün boyunca sürdü. Dolar endeksi 87,41 seviyesine yükseldi, dolar/TL 2,24'ün üstüne çıktı.

Rusya Merkez Bankası'nın döviz kuru politikasında yaptığı değişikliğin ardından Rus rublesinin yüzde 3'e yakın değer kaybettiğini, bunun da gelişen ülke para birimleri üzerindeki baskıyı artırdığını ifade ediyor. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde görülen değer kaybı Rus Rublesi ve Ukrayna hryvniasında yüzde 4'ü aştı.

Bankacılık endeksi yüzde 1,55, sınai endeks yüzde 2,13 değer kaybetti. 88 hissenin değeri yükselirken 282 hissenin fiyatı düştü.  En çok işlem gören hisseler Garanti Bankası, Halkbank, THY, Vakıfbank ve İş C olarak sıralandı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.