Borsa coştu, dolar düştü

0
2837

Borsa İstanbul 100 Endeksi haftanın ikinci işlem günün 1975 puanlık sert bir yükselişle tamamladı. Kapanış 84 bin 277 puan seviyesinden gerçekleşirken, hisse senetleri ortalama olarak yüzde 2,40 oranında değer kazandı. Gün sonunda ise toplam 4,7 milyar TL civarında işlem hacmi gerçekleşti.

HİSSE FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Güne dolardaki yükseliş eğiliminin tedirginliğiyle başlayan BIST 100 ilerleyen saatlerde bu tedirginliği üzerinde atarak yönünü yukarı çevirdi.  Özellikle günün ikinci yarısı itibariyle yukarı ivmesine hız veren endeks seansın son yarım saatine girildiğinde yukarı ivmesini biraz daha hızlandırarak günü gün içerisinde gördüğü en yüksek seviyeden tamamladı.

Analistler endeksin günü 83 bin 750 seviyesinin üzerinde tamamlamasının önemli bir gelişme olduğunun altını çizerken, bu nokta üzerinde kalınması durumunda ilk aşamada 85 bin 500 – 86 bin seviyesine bir yükseliş yaşanma olasılığının yüksek olduğu üzerinde duruyor.

DOLAR NE KADAR?

Borsada bu seyir yaşanırken dolar / TL kurunda ise inişli çıkışlı bir seyir hakimdi. Sabah saatlerinde özellikle  2,69 TL seviyesini altında hareket eden dolar / TL kuru öğle saatlerinde yukarı hareketle bir anda 2,71 TL seviyesinin üzerine çıktı. Anca öğle saatlerinde tekrar yönünün aşağı çeviren kur 2,69 TL seviyesinin de altına indi ve bu seviyelerde dengelenmeye çalıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.