Borsa düştü, dolar yükseldi…

0
2817

Borsa günün düşüşle tamamladı. Borsa İstanbul 100 Endeksi günün tamamında 115 puan gerileyerek günü 82 bin 302 puan seviyesinden kapadı.

Hisse senetleri bu kapanıyla birlikte ortalama olarak yüzde 0,14 oranında değer kaybederken gün sonunda toplam 3,1 milyar TL civarında işlem hacmi gerçekleşti.

HİSSE FİYATLARI…

Analistler endeksi 83 bin 500 – 83 bin 750 seviyesindeki direnç noktasına yaklaştıkça bugün olduğu gibi kar  satışlarının gelme riskinin unutulmaması gerektiğinin altını çiziyor. Borsa üzerinde bir miktar rahatlama olması için ise özellikle 83 bin 750 seviyesindeki direnç noktasının kırılmasının şart olduğu belirtilirken, bu seviyelerin kırılması durumunda da 86 bin  – 87 bin seviyelerine endeksin hareketlenmesi bekleniyor.

Aynı analistler olası geri çekilmelerde ise 80 bin 400 – 80 bin 500 seviyelerinin stop-loss olarak kullanılması görüşünde.

DOLAR NE KADAR?

Borsada bu seyir yaşanırken dolar da haraketli bir gün geçirdi. Sabah saatlerinde 2,69 TL seviyesinin hemen altında dengelenmeye çalışan kur öğlen saatlerinde yönünü yukarı çevirdi ve 2,71 TL seviyesinin üzerine çıktı.

Analistler, kurda 2,70 TL seviyesi üzerindeki hareketlerin özellikle takip edilmesi gerektiğini belirtilirken, bu nokta üzerinde kalınması durumunda ise kurda yeni zirvelerin test edilebileceğine dikkat çekiliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.