Borsa kararsız başladı

0
2645

Borsa İstanbul'da pay piyasaları dünkü kapanışına göre ortalama yüzde 0,02, bankacılık endeksi yüzde 0,14 değer kazanırken, holding endeksi 0,22 düşüş kaydetti. Açılışta yatırımcısına en fazla kazandıran sektör endeksi bankacılık, kaybettiren sektör endeksleri ise "iletişim" ve "gıda, içecek" oldu.

HİSSE FİYATLARI

Yurt içi piyasalar geçen haftaki hızlı yükselişlerin ardından yeni haftaya kar satışlarıyla başlarken, Borsa İstanbul 100 (BIST 100) Endeksi düşük işlem hacmiyle dar bantta sıkışık bir seyir izledi.

Analistler, düşük petrol fiyatıyla birlikte, Avrupa ve Asya Merkez bankalarının, büyüme ve enflasyon endişeleriyle genişlemeci politikalar izlemesinin yurtiçi piyasalarda pozitif algı yaratırken, kar satışlarının da sınırlı kalmasına neden olduğunu belirtiyor. Olası satışlarda endeksin 82.000 – 82.500 bölgesinde tutunmaya çalışma çabası içinde olacağını dile getiren analistler, endekste yukarı yönlü hareketlerde ise 84.500'ün direnç konumunda olduğunu kaydediyor.

Yurt içinde veri takvimin zayıf olduğunu belirten analistler, Türk Lirası'nın dolar karşısındaki seyrinin yanı sıra ABD'de açıklanacak 3. çeyrek büyüme verilerinin piyasaların yönü üzerinde etkili olacağını tahmin ediyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.