Borsa yükselişle başladı, 78 bini geçti

0
351

Avrupa Merkez Bankası'nın bölge ekonomisini desteklemek için şirket tahvilleri almayı değerlendirdiğine yönelik haberin ardından hisse senetlerinin yükselişi sürdürmesi bekleniyor.

MEHMET ÇOBAN'IN YORUMUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BORSADAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bugün seans sonrası bilanço açıklayacak Türk Telekom'un endekste üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan ilk lokomotif hisse olacak. Piyasalarda ayrıca ABD'nin para politikası konusunda fikir vererek küresel risk iştahını etkileyebilecek olan ABD enflasyon verisi izlenecek. BIST-100 endeksi dün bankalar öncülüğünde yüzde 1.72 yükselerek 77 bin 645 puandan kapanmıştı. Bugün seans sonrası bilanço açıklayacak olan Türk Telekom'un üçüncü çeyrek net kârını yüzde 33.7 artırarak 316 milyon lirayayükseltmesi bekleniyor.

Bugün yurtiçinde açıklanacak veri bulunmuyor. Yurtdışında ise 15.30'da yayımlanacak olan ABD Eylül ayı TÜFE verisi izlenecek. Yıllık enflasyonun yüzde 1.7 olan beklentilerin altında açıklanması Fed'in faizlerini yükseltmek için daha uzun süre bekleyeceği yönündeki spekülasyonu güçlendirebilir. Uzmanlar arasındaki yaygın görüş Fed'in tahvil alım programını ay sonunda bitireceği şeklinde. Vadeli piyasalarda yapılan kısa vadeli faiz işlemleri ise Fed'in 2015 sonuna doğru faiz artıracağına işaret ediyor

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.