Borsada bu seviyeye dikkat!

0
2629

Dün AKP-MHP koalisyon görüşmelerinde de beklendiği gibi bir sonuç çıkmadı. Hükümet kurma ile ilgili 45 günlük süreç ise 23 Ağustos akşamı bitiyor. Artık olağandışı bir gelişme olmazsa erken seçim söz konusu. Piyasa ise hükümet kurulamamasının yarattığı belirsizliği fiyatlamaya devam ediyor. Ülke risk primi CDS (5 yıllık)  264 ile bir buçuk yılın zirvesinde. Sepet kur 3,03 seviyesinde iken bu sabahta Lira'daki değer kaybı sürüyor.

Endeksin güne satıcılı bir görüntüyle başlaması olası. Geri çekilmelerde 76 bin seviyesi şu an için ana destek konumunda. Dolar bazında önemli destekleri test eden endekste, bankacılık endeksi de aynı görüntüye sahip. Gelişmekte olan ülkelerden de negatif ayrışan BIST100 iskontolu işlem görmeye devam ediyor.

Dolayısıyla destek seviyelerinden tepki alımları söz konusu olabilir. Tepki alımlarının bir miktar güç kazanabilmesi için ise 77.700 ara direncinin aşılması gerekebilir. Bugünün önemli gelişmesi ise TCMB Para Politikası Kurulu'nun faiz kararı olacaktır. ("Kara Göründü", 18 Ağustos 2015) Faizlerde bir değişiklik beklenmezken, para politikasında sadeleştirmeye yönelik detaylar takip edilecektir. Olası bir faiz artırımı Lira varlıkları destekleyebilir.

Ziraat Yatırım

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.