Borsada teknik görünüm nasıl?

0
2609

Ziraat Yatırım tarafından hazırlanan bülten şöyle:

"Yaşanan belirsizliği 210 seviyesi civarında seyreden CDS'den takip etmekteyiz. USDTRY ise yeni zirveler deneyerek 2,5712 seviyesini test etti. Kurun yükselmesine diğer önemli bir faktör de Dolar'ın küresel çapta değer kazanması. Dün beklentilerin altında gelen ADP verisi ve bazı FED üyelerinin ılımlı açıklamalarına rağmen hem Dolar hem de ABD 10 yıllık faizlerde yukarı yönlü hareket devam etmekte.

Cuma günü açıklanacak kritik Tarımdışı İstihdam verisi öncesinde, 17-18 Mart tarihindeki FOMC toplantısında "sabır" kelimesinin kalkabileceği beklentisi fiyatlanıyor olabilir. Bu kapsamda Cuma gününe kadar Dolar'daki güçlenme devam edebilir. Bu gelişmeler ışığında, BIST100 dün sert bir düşüş göstererek 82.067 puandan kapattı.

Endekste tepki alımlarıyla güne başlayabilir ancak Aralık 2014'teki boşluk ve 200 günlük hareketli ortalama seviyesi civarındaki 81.250 destek noktasına kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Bugün ABD'den gelecek makro veriler dışında Avrupa Merkez Bankası faiz kararı ve Başkan Mario Draghi'nin konuşması takip edilecek."

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.