Borsada yükselişe devam mı?

0
2501

Hisse senetlerinin ortalama olarak yüzde 2,35 oranında değer kazandığı gün sonunda toplam 3,9 milyar TL civarında işlem hacmi gerçekleşti.

HİSSE FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Analistler Merkez Bankası’ndan bugün sürpriz bir sonuç çıkmamasının BIST’e olumlu yansıdığını belirtiyor. Ancak asıl önemli beklentinin yarın açıklanacak FED kararının olduğunun da altı çiziliyor.

BIST 100 için teknik bağlamda 80 binin üzerinde kalınması olumlu bulunurken yukarı hareketin devamı halinde 81 bin 500’lerin ilk direnç noktası konumunda olduğunun altı çiziliyor. Olası geri çekilmelerde ise 78 bin 500 seviyesi ilk izlenecek destek noktası olarak gösteriliyor. Bu seviyenin üzerinde kalınması durumunda da borsada tepki alımlarının sürebileceği beklentisi hakim.

DOLAR GRAFİĞİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dolar / TL tarafında ise FED’den gelebilecek ılımlı bir açıklama sonrası 2,55’lere doğru bir geri çekilme beklentisi analistlerde hakim. Bu konuda piyasada da bir heves ve istek olduğu belirtiliyor. Ancak yarınki FED açıklamasında sabır ifadesinin kaldırılması durumunda ise dolar / TL’de yeni zirvelerin görülebileceği söylemi de yapılan uyarılar arasında…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.