Borsalarda partinin sonu mu geldi?

0
2599

Ama pek çok uzman partinin yakında bitebileceği konusunda uyarı yapıyor.

Wells Capital Management Şef Yatırım Stratejisti James Paulsen, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada; “Biraz endişeliyim. Hisseler yıl sonundan önce yüzde 15 oranında düşebilir” dedi.

Daha cazip değerlemeleri nedeniyle yabancı hisse senetlerini öneren Paulsen; “Beş yıllık boğa piyasası sona eriyor olabilir. Ancak boğa piyasalarında zaten genellikle doğrusal hareket olmaz” dedi.

BlackRock Baş Yatırım Stratejisti Russ Koesteric; aynı gazeteye verdiği demeçte faiz artışı korkusunun hisselere zarar verebileceğini kaydetti.

Birçok ekonomist FED'in gelecek yılın ikinci ya da üçüncü çeyreğinde harekete geçeceğini tahmin ediyor.

Eylül hisse senedi piyasası için tarihsel olarak “ayı” dönemidir. Wall Street Journal’a göre son 20, 50 ve 100 yıldır ortalama düşüş görülen tek ay Eylül. Ancak bazı yatırımcıların hala boğa eksenli hareket ettiği görülüyor.

Stifel Nicolaus Portföy Yöneticisi Kevin Caron, Bloomberg’e yaptığı açıklamada Genel olarak, ekonomik veriler yılın ikinci yarısında ekonominin hızlanması fikrini destekliyor. Bu da kesinlikle hisse senedi piyasalarına yardımcı olacaktır” dedi. Ekonomideki verilerin yönü ile cesaretlenen pek çok yatırımcı var. Bu yatırımcılar yatırımlarını düşük getirili daha güvenli varlıklarda tutmaktan çekiniyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.