Boyner Perakende – BOYP Hisse Senedi

0
4355

BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

1952 yılında kurulan Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş., yünlü kumaş üretimi, iç piyasaya satışı ve ihracatı ile mağazacılık faaliyetlerini yürütmektedir. Boyner Perakende’nin bünyesinde Altınyıldız, Br Mağazacılık, morhipo.com, hopi, By Boyner Yayınları, Werepublic, YKM, Beymen, A&Y gibi markalar bulunmaktadır. Boyner Perakende e-ticaret olan Morhipo.com markası ile hizmet veren Fırsat Elektronik Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin yüzde 60’ına ve Altınyıldız Classics ve Beymen Business mağazalarının faaliyetlerini yürüten BR Mağazacılık Ticaret A.Ş.’nin yüzde 50 hisselerinin de sahibi konumundadır.

BOYP işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Boyner Perakende’nin faaliyet konusu her nevi, kombine mensucat ve konfeksiyon mamul ve yarı mamulleri imal etmek, ettirmek, satın almak, satmak, ithal ve ihraç etmek, her nevi deri ürünlerini, her türlü malzemeden yapılmış aksesuarları, her türlü fast-food yiyecek / gıda ürünlerini imal etmek, ettirmek, satın almak, satmak, ithal ve ihraç etmektir. Boyner Perakende mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde hizmet vermektedir.

Boyner Perakende Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ, BIST TÜM, BIST İstanbul, BIST MALİ, BIST 100, BIST HOLDİNG VE YATIRIM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.