Bu sefer gerçekten tutacak mı?

0
2631

Haftanın son işlem gününde piyasaların yakından takip ettiği tarım dışı istihdam beklentilerin altında kaldı. Konuya dair değerlendirmede bulunan ünlü yatırımcı Gross, piyasalardaki son hareketin sınırlı kaldığını verilerin etkilerinin fazla hissedilmediğini kaydetti.

Son dönemde dünya genelinde yaşanan gelişmelere de değinen Gross, Rusya ve dünyanın geri kalanı arasında  oluşan ticaret savaşına vurgu yaptı. Buna ek olarak Arjantin geriliminin de sürece eklendiğini kaydeden Gross bütün bu gelişmeler ışığında bu dönemde risk almanın akıllıca olmayacağını kaydetti.

Piyasaların giderek garipleştiğinin altını çizen Bill Gross, Alman bundlarında olağan dışı hareketlerin yaşanmaya başladığını getiriler yükselirken fiyatların düştüğünü ve bunun aynı zamanda olduğunu belirtti. Aynı anomalinin hisse senedi piyasalarında da görüldüğünü kaydeden ünlü yatırımcı, piyasaların öngörülmez hale geldiğini kaydetti.

Gross, FED’in uzun süre faizi bu seviyede tutacağını bu nedenle de bu noktada en güvenli limanın ise ABD verim eğrisi olduğunu belirtti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.