Bu sert uyarı yatırımcılara

0
2474

Son 30 yılın en iyi yatırımcısı olmakla öğünen Stan Druckenmiller, euroda "short" gittiğini kaydetti ve hisse senetlerinde düşüş bekletnisine girebileceğini sözlerine ekledi.

Kendisine ait Duquesne Capital Management'ta 1986 ile 2010 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 30 getiri sağlayan Druckenmiller, Nisan ayında euroda beklentisinin aşağı olduğunu söylemiş ve yılın ilerleyen döneminde bu pozisyonunu kapatmıştı.

Druckenmiller, New York'ta New York Times DealBook konferansında, "Kur hareketlerinde hoş olan, iki ya da üç yıl sürmesi", dedi ve hareketlerin bu sürenin ortalarında bir yerde "mola" alma eğilimi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Hedge fon yöneticisi Druckenmiller, Mayıs 2014'te başlayan ABD ve Avrupa arasındaki para politikası ayrışmasına dikkat çekti ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'nin iskonto faizinde indirimi, daha fazla parasal gevşemeyi ya da her ikisini birden işaret ederek ikinci adımı önceden duyururken, nefes nefese kalan Fed'in potansiyel faiz artırımını işaret ettiğini belirtti.

62 yaşındaki ünlü yatırımcı, aynı zamanda, George Soros için çalışırken, 1992 yılında İngiliz sterlinde "short" gidilen 10 milyar dolarlık işlemin mimarıydı. Bu işlem sonucu 1 milyar dolar kar edildi ve patronı Soros "İngiltere Merkez Bankası'nın yıkan adam" olarak anılmaya başladı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.