Bunu da gördük: Uzlaşamama konusunda uzlaştık

0
2565

Almanya Maliye Bakanı ile Yunanistan Maliye Bakanının merakla beklenen buluşması dün gerçekleşti. Görüşme sonrası yapılan basın toplantısında iki tarafların oldukça farklı bakış açılarına sahip olmaları dikkat çekti.

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble "Uzlaşamamak konusunda uzlaştık" derken, Yunan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis uzlaşamama konusunda bile anlaşmaya varamadıklarını söyledi. Almanya ile anlaşamadıklarını, zaten böyle bir beklenti de olmadığını ifade eden bakan görüşmede borç silme veya ödeme takvimi konularını ele almadıklarını belirtti. "AB anlaşmalarına demokrasiyi çekiçle kırıp geçmeden saygı duymalı" diyen Varoufakis, "Alman halkının desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu. "Temerrüde düşmemek için elimizden geleni yapacağız" ifadesini kullanan bakan, troykaya Mayıs'ta bitecek bir köprü programı sunmak için zaman istediklerini de kaydetti.

'YUNANİSTAN EURO BÖLGESİ'NE AİT'

Almanya Maliye Bakanı Schaeuble ise "Yunanistan Euro Bölgesi'ne ait. Troyka ile işbirliği içinde çalışmalı" mesajı verdi. Euro Bölgesi krizinde en kötüyü Yunanistan'ın yaşadığını belirten Alman Bakan "Uzlaşmamak konusunda anlaştık" dedi. Schaeuble 'Alman bir Avrupa' yaratma çabası içinde olmadıklarını, ancak Avrupa'yı daha rekabetçi kılmak istediklerini ifade etti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.