CarrefourSA, Kiler birleşti

0
2969

 CarrefourSA, 31 Aralık 2015 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, 8 Temmuz 2015'de devraldığı Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Kiler Ankara Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin CarrefourSA ile birleşmesinin tamamlandığını duyurdu.

CarrefourSA ve Kiler hisseleri, bugünden itibaren Borsa İstanbul'da tek hisse olarak işlem görecek. CarrefourSA, 2015 yılının son gününde Türk Ticaret Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca verilen izinler doğrultusunda Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Kiler Ankara Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş ile birleşmesini tamamladı.

Birleşme, izinlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyıırulmasıyla işlerlik kazandı.
Kiler'in CarrelburSA'ya devrini ve sürecin tamamlanmasını değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane.

"CarrefourSA bünyesinde yönetimin Sabancı Holding'e geçmesiyle birlikte geçtiğimiz iki yıl içinde hem birçok alanda yatırıma imza alarak organik bir büyüme oranı yakaladık hem de satmalına fırsatlarını değerlendirerek büyümemize hız verdik.
Bugün için yatırımlarımızı sindirmeye devam ederken organik büyümemizi ve paydaşlarımız açısından artan değer ifade eden başarı öyküleri kaydetmeyi sürdüreceğiz" dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.