Davutoğlu da ‘Faiz daha da inmeli’ dedi

0
2820

Davos'ta konuşan Davutoğlu, "Faiz ve enflasyonda düşme trendi var. Faizde düşme trendi teyit edildi. Faizlerin daha fazla inmesini faydalı görürüz. Ana çizgi itibariyle bakıldığında bu düşüş devam edecektir. MB Başkanı'yla da bu konuları ele alırız. Faizin daha büyük bir ivmeyle aşağı yöneleceğine dair kanaatimiz var. Faizlerin daha fazla inmesini faydalı görürüz" dedi.

BAŞÇI İLE GÖRÜŞMEMİZ DOĞAL

Başbakan Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ile görüşmediğini belirterek, ''Tabii görüşürüz. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ile Merkez Bankası Başkanı'nın görüşmesi son derece doğaldır'' diye konuştu. Merkez Bankası politika faizini bu haftaki toplantıda 50 baz puan düşürerek yüzde 7,75'e çekmişti. Hükümet kanadından yapılan açıklamalarda indirimin yetersiz olduğu belirtilmişti.

YATIRIMI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

Davutoğlu ayrıca, "Borsa İstanbul: Yatırımcılar için Neden Türkiye? Neden Borsa İstanbul" başlıklı toplantının kapanış konuşmasını yaptı. Ahmet Davutoğlu, "Biz, her zaman yatırımcılara açığız. Eğer yatırımcılar herhangi bir engelle karşılaşırlarsa yatırım yapma yolunda, Hükümetim ve ben kişisel olarak, gelsinler biz, bu konuda onlara her türlü yardımı sağlayacağız. Önünüze herhangi bir engel çıkarsa, küçük de olsa, bize haber verin. Biz de güçlü Hükümetimizle güçlü siyasi irademizle yatırımları kolaylaştırmak için her şeyi yapacağız" dedi…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.