Davutoğlu’ndan çok kritik açıklama

0
2707

Burada bir konuşma yapan Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Ne türlü tehdit ve şantajlar gelirse gelsin biz yolumuza devam ederiz. Nihai otorite millettir ve bu otorite esastır. AK Parti milli irade ile yükselmiştir. AK Parti tek başına iktidar olursa seçimin güvenliğini tartışmaya açacaklarını söylediler. Türkiye'de seçim güvenliğinin olmadığı konusunu tartışmaya açmak isteyenler oldu. Tartışmasız şeffaf bir seçim AK Parti iktidarının başarısıdır. Millete küskünlük olmaz.

Mİllet amirdir, devlet memurdur. Seçim başarıları çıkarmaya çalışanların kaotik ortam yaratmaya çalışmalarını milletimiz not etti. Seçim tablosuna baktığımızda her yerde olan tek partinin AK Parti olduğunu görülmektedir. Seçimler AK Parti'nin omurga parti olduğunu gösterdi. Herkesin bu seçim neticelerini doğru okuması lazım. Hepimiz muhasebe yapacağız, onun için bir aradayız. Hem Türkiye'nin siyasi geleceğini muhasebe edeceğiz hem de partimizin bu siyasi gelecek içindeki yerini, öncü konumunu ve liderlik pozisyonunu bir kez daha teyiden burada konuşacağız.

Hangi istatistikler alınırsa alınsın, hangi perspektiften bakılırsa bakılsın yegane Türkiye partisi AK Parti'dir. Türkiye'nin kendisi AK Parti'dir. AK Parti de Türkiye'dir. Biz 76 ilde milletvekili çıkardık, 56 ilde birinci olduk. Biz 5 ilde milletvekili çıkaramadık, anamuhalefet partisi 37 ilde milletvekili çıkaramadı.

Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrasında aldığı oran itibarıyla da temsil kabiliyeti itibarıyla da başını iki elinin arasına alıp, bu haritaya doğru bir şekilde şöyle bakıp, hatta haritayı çalışma masasının veya salonunun en görünür yerine koyup tekrar tekrar bakması lazım, tekrar tekrar. 37 ilde temsil edilmeyen bir partinin ülkeyi idare etme iddiası olamaz. Anamuhalefet liderinin lideri, bu haritaya bakıp düşünmesi lazım. Umarız HDP, teröre ve şiddete karşı mesafe koyar. Öyle bir psikolojik ortam oluşturulmaya çalışılıyor ki…

AK Parti dönemi bitti diye başlık atanlar, şunu bilsinler ki bu tablo, AK Parti'siz bir Türkiye siyasetinin imkansızlığını ortaya koymuştur. AK Parti bugün de yarın da yakın ve uzak gelecekte de Türk siyasetini yönetmeye, yönlendirmeye devam edecektir.Aldığımız oy oranı 1960 sonrası dönemin en yüksek oy oranlarından biridir. AK Parti siyasetin belirleyici aktörüdür. Siyaset kapılarını hep açık tuttuk. Kimsenin bu ülkeye gömlek biçmesine izin vermeyiz. İstikrarlı bir tek parti iktidarının zaruretine inanıyoruz.

Türkiye AK Parti'nin 258 milletvekili siyasi istikrarın teminatıdır. 81 ilde büyük kampanya yürüttük. Mİllet aşkıyla yola çıkanlar yorulmazlar, kendi çıkarları için yola çıkanlar yorulur. Dışarıdan formül üzerine kurulmadık. Muktedir olma kudretimiz teşkilatlarımızdandır."

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.