Dikkat! Kriz henüz sona ermedi

0
2697

S&P, "Euro Bölgesi Krizi Henüz Sona Ermedi" başlığı ile 1 Ekim 2013'de yayınladığı raporun üzerinden 1 yıl geçtikten sonra bugün yayınladığı rapor için 'Euro Bölgesi Krizi Hala Henüz Sona Ermedi"başlığını kullandı. S&P yayınladığı raporda son dönemde yaşanan gelişmelerin 1 yıl önce yapılan değerlendirmelerin genel olarak hala geçerli olduklarını ortaya koyduğunu belirtirken, "Euro Bölgesi'nin problemlerinin hala çözülmediğine inanıyoruz. Son dönemde not hareketleri Euro Bölgesi problemlerin tam olarak çözülmediği inancımızı destekliyor" ifadelerini kullandı.
Euro Bölgesi'nin kaldıraç azaltımının devam ettiği ve dünya ekonomisinde toparlanmanın zayıf olduğu ortamda bastırılmıy büyümenin inançı bir evresine giriyor olabileceğini düşündüklerini belirten S&P, Euro Bölgesi'nin problemlernin sadece parasal ve mali politikalar ile çözülemeyeceğini, para ve maliye politikalarının Euro Bölgesi'nin ekonomik büyüme yörüngesini kalıcı şekilde iyileştiremeyeceğini vurguladı.

S&P, para politikasını sadece Euro Bölgesi ekonomilerinin kısa vadede istikrar kazanmalarına yardım edebileceğini, ancak politik rehavete yol açarak uzun vadede zarar verici etki yapabileceklerini de belirtti.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.