Dolar 2.66 TL seviyesinde

0
2612

Haftanın son işlem gününde dolar bankalararası piyasada 2,66 sınırında işlem görüyor. Dolar dün genel seçimler öncesine denk gelen 5 Haziran'dan bu yana ilk kez 2.66'nın altına inmişti.

Siyasi tarafta veya Yunanistan'a yönelik olumsuz bir haber gelmediği sürece kurda gevşemenin sürmesi bekleniyor.

Bir bankanın döviz masası müdürü, "Koalisyon kurulacağı beklentileri ile dolar/TL'de gerileme görüyoruz ancak Yunanistan sorunu çözülür ve 2,6550 seviyeleri kırılırsa, dolar/TL'de 2,6190 seviyelerine hareket görebiliriz. Sonrasında 2,56 seviyeleri olası ancak çok kolay bir hareket olmayacaktır. Piyasa Yunanistan'dan gelen haberlere göre hareket ediyordu ancak artık somut bir adım atılması yönünde bir beklenti var, bu da piyasaların beklemeye geçmesine neden oldu. Ancak yine de anlaşma beklentisi var. Birkaç gündür yabancı girişleri görüyoruz, tahvil tarafına da ilgi söz konusu. TL son dönemde diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinden kötü performans göstermişti, şimdi ise koalisyon beklentileri ile arayı kapatıyoruz" dedi.

Seçim öncesi 2.66'lı seviyelerde bulunan dolar/TL, seçimlerin hemen ardından 2.8094 ile tarihi zirveyi test etmiş, koalisyonun hızlı bir şekilde gerçekleştirilebileceği beklentisi ve Fed açıklamalarıyla ile de geçen haftayı 2.70'in altında tamamlamıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.