Dolar kuru ne kadar?

0
490

Bugünkü işlemlerde uzmanların dolar / TL kurunda önemli bir seviye olarak dikkat çektikleri 2,2175 TL seviyesini altı test edildi. Gün içerisinde 2,2096 seviyesine kadar gerileyen dolar kuru günü ağırlıklı olarak 2,2100 TL seviyesinin üzerinde geçiriyor.

DOLAR NE KADAR?

Analistler dolar kurunda 2,20 – 2,19 TL seviyelerinin görme olasılığının yüksek olduğunu altını çiziyor. Aynı analistler dolar kurunun bir önce düşüşünde test ettiği 2,1902 seviyesinin altının görülme olasılığının düşük olduğunu belirtiyor.

Uzmanların bu savı öne sürmesindeki temel neden ise bu noktalardan önceki gerilemede kurumsal alışların çokluğu. Piyasanın bu sebeple dolar kurunda 2,1900 TL seviyesinin altını görmesini istemediğini dile getiren analistlere göre olası geri çekilmelerde bu seviyelerden dolar / TL kuruna yeniden talep gelebilir. Bunun da kuru yeniden 2,2500 TL seviyelerine çekme ihtimalinin yüksek olduğu ancak bunun kademeli olduğu da belirtilen konular arasında.

MEHMET ÇOBAN'IN DOLAR KURU YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Analistlerin dikkat çeken bir başka beklentisi ise, bir süredir dile getirilen 2,4000 – 2,5000 TL seviyeleri. Uzmanlar bu beklentinin hala korunduğunu hatırlatıyor. Özellikle FED’in faiz artırım beklentisinin henüz fiyatlara yansımadığı hatırlatılırken, bu konuyla ilgili tarihlerle ilgili artacak söylemlerin kurda hareketi tetikleyeceği de uyarılar arasında bulunuyor.

Bugün dolar kuru ne kadar? Serbest piyasa döviz fiyatları ne kadar? Euro ne kadar? 1 dolar kaç TL? Dolar artacak mı düşecek mi? Dolar alış satış fiyatı ne? Dolar alınır mı? Dolar hesaplama nasıl yapılır? Dolar yıl sonu ne olur? Dövizle ilgili son gelişmeler, son haberler…

Döviz fiyatları detaylı bilgisi için https://anapara.com/tag/doviz/

Dolar  / TL kurunda bu gelişmeler yaşanırken Euro  / dolar paritesinde de sıkışma devam ediyor. Günü ağırlıklı olarak 1,2465 – 1,2523 bandında hareket ederek geçiren Euro / dolar kurunda analistler 1,2360 – 1,2288 seviyelerini son derece kritik olduğunu altını çiziyor

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.