Dolar ne kadar?

0
549

Dolar / TL’de kayıplar sürüyor. Yurtdışındaki zayıf seyir içeride de dolar / TL’ye düşüş olarak yansıyor.

DOLAR NE KADAR?

Kur öğle saatlerinde 2,65 TL seviyesinin de altına gerileyerek 2,6491 TL noktasını gördü. Bu seviyeyle dolar / TL kuru 2 haftanın en düşük seviyesini test etmiş oldu.

Sabah saatlerinde 2,67 TL seviyesinin üzer8ine çıkan dolar / TL kuru saat 10:08’den sonra yönünün sert bir şekilde aşağı çevirdi. Kur sert düşüşünü 2,65 TL seviyesinin altına kadar taşıdı. Bu noktada tutunmayı başaran dolar / TL kuru tekrar 2,65 TL seviyesinin üzerine çıkarak bu seviye üzerinde dengelenmeye çalıştı. . Bunda da başarılı olamayan kur saat 15:35 itibariyle 2,64 TL seviyesini de altına geriledi. 

Bu dakikadan itibaren aşağı yönlü hareketini hızlandıran kur 2,6260 TL seviyesini gördü.

Analistler kurda yaşanan düşüşte yurtdışı piyasalarda yaşanan gelişmelerin etkili olduğunu belirtiyor. Özellikle FED’in faiz artırımı konusundaki tahminlerin haziran sonrasına kalmasının kurda yaşanan hareketlilikte etkili olduğu belirtiliyor.

Aynı analistler haziran ayındaki seçimlere hatırlatarak yavaş yavaş bu konuyla ilgili pozisyonların alındığının da altını çiziyor. Bunun da kurda gerilemede etkili olduğu belirtiliyor

Döviz fiyatları detaylı bilgisi için https://anapara.com/tag/doviz/

Bugün dolar kuru ne kadar? Serbest piyasa döviz fiyatları ne kadar? Dolar ne kadar? Euro ne kadar? 1 dolar kaç TL? Dolar artacak mı düşecek mi? Dolar alış satış fiyatı ne? Dolar alınır mı? Dolar hesaplama nasıl yapılır? Dolar yıl sonu ne olur? Dövizle ilgili son gelişmeler, son haberler…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.