Dolar ne kadar?

0
3070

Dolar haftanın son işlem gününde biraz hız kesti. Sabah saatlerinde 2,69 TL seviyesinin altına inan dolar  / TL kuru bir ara tekrar 2,70 TL seviyesine yöneldi.

Ancak 2,6935 TL seviyesini aşamayan kur, tekrar yönünü aşağı çevirdi. Günün ikinci yarısıyla birlikte aşağı yönlü hareketine hız veren kur bir ara 2,68 TL seviyesini altına gerilese de bu noktana daha fazla duramadı ve tekrir 2,68 TL seviyesinin üzerine çıkara bu noktalarda dengelenmeye çalıştı.

Dolar yükselişe devam eder mi?

Analistler dolar / TL kurunda 2,65 – 2,66TL seviyesinin önemini vurguluyor. Piyasadaki mevcut şartların korunması durumunda bu seviyelerin görülme şansının yüksek olduğu vurgulanıyor.

Ancak aynı analistlerin dikkat çektiği konu dolardaki ana trendin yükseliş yönünde olduğu. Bu sebeple olası geri çekilmeleri piyasanın alış fırsatı olarak kullanma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Bu sebeple 2,70’lerin üzeri tekrar bekleniyor.

Dolar / TL’de 2,70’lerin üzerine çıkılması durumunda kurun bu seviye üzerindeki hareketinin takip edilmesi gerektiğini belirten analistlere göre 2,70 TL seviyesinin üzerinde kalınması dolar / TL kurunda yeni zirvelerin test edilme ihtimalini artıracak. Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda da 2,75 – 2,80 bandının ilk aşamada test edilmesi bekleniyor.

Döviz fiyatları detaylı bilgisi için https://anapara.com/tag/doviz/

Bugün dolar kuru ne kadar? Serbest piyasa döviz fiyatları ne kadar? Euro ne kadar? 1 dolar kaç TL? Dolar artacak mı düşecek mi? Dolar alış satış fiyatı ne? Dolar alınır mı? Dolar hesaplama nasıl yapılır? Dolar yıl sonu ne olur? Dövizle ilgili son gelişmeler, son haberler…

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.