Dolar ne olur?

0
3361

Dolar güne nasıl başladı?

Fed'in para politikasına ilişkin fikir verecek tarımdışı istihdam verisinden önce dolar güne 2,9150 lira sınırında başladı. Önceki kapanışta dolar 2,9100 liraydı.

DOLAR 2016'DA NE OLUR? TIKLAYIN!

Piyasalarda gözler tarımdışı istihdam verisinde!

ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımlarının öteleneceği beklentisiyle doların neredeyse bütün para birimleri karşısında değer kaybına neden olmasıyla dolar TL de dün bir ayın en düşük seviyelerine gerilerken, piyasalar ABD'de para politikasının sıkılaşma görünümü hakkında fikir verecek olan tarım dışı istihdam verisine odaklandı. Dün 7 Aralık'tan bu yana en düşük olan 2.8899'e kadar geriledikten sonra dolar bugün 2,91'in üzerinde seyrediyor. Uzmanlar tarım dışı istihdamın Ocak ayında 190,000 artmasını bekliyor. Ancak dün beklentilerin üzerinde açıklanan haftalık işsizlik maaş başvurusu sayısı istihdam piyasasının içinde bulunduğu durumun beklenenden daha zayıf olabileceğine işaret ediyor.

Dolar ne olur?

Gün içinde 2.90’nın altını gören dolar/TL düşüş eğilimini sürdürerek kapanışını 2.9115 seviyesinden gerçekleştirdi. Uzmanlar; tarımdışı istihdam öncesi uluslararası piyasalardaki dolar satışı nedeniyle gerileyen dolar/TL’nin  bir müddet 2.90 -2.93 bandında işlem görebileceğini belirtiyor. 2.90’ nın altında olabilecek günlük kapanış satışların güçlenmesine neden olabileceğini vurguluyor. Ayrıca yine aynı uzmanlar yükselişlerde ise 2.93 ve 2.95’nin direnç seviyeleri olarak izlenebileceğine dikkat çekiyor.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.