Dolar ‘o seviyeyi’ de aştı…

0
2661

Genel seçimin sonucuna dair beklentiler para ve sermaye piyasalarındaki fiyatlamaları aşağı ve yukarı yönlü sert etkilemeye devam ederken, küresel piyasalarda doların da sert değer kazancı ile birlikte dolar/TL güne yükselişle başladı.

MEHMET ÇOBAN'IN YORUMUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Dolar/TL, dün güne 2,60 seviyesinden başladıktan sonra seçim anketlerinin de etkisiyle yukarı yönlü bir seyir izledi ve günü 2,6150'li seviyelere tamamladı. Kur bu sabah 2,6305'e kadar yükseldi. Bankacılar bugün iç piyasada önemli bir gündem maddesinin bulunmadığını ABD verilerinin takip edileceğini belirttiler.

Dolar altı önemli para biriminden oluşan sepet karşısında bugün bir ayın zirve seviyelerini test ederken, Fed Başkanı Janet Yellen'in faiz oranları konusunda politikanın sıkılaşmaya gidebileceği sinyallerini vermesinin ardından başladığı yükselişi devam ettirdi. Dolar endeksi bir ayın zirvesi olan 96.714'ü gördükten sonra 96.696'den işlem gördü.

Endeks dolar alıcılarının Yellen'in konuşmasını fiyatlamaya başladığı Pazartesi günü yakaladığı ivmeyi sürdürdü. Yellen, Cuma günü gerçekleştirdiği konuşmasında Fed'in bu yılın sonlarına doğru faiz artışına gitmeyi planladığını net bir şekilde belirtmişti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.