DOLARA REKOR DAYANMIYOR

0
2561

Analistler dolarda 2,50 TL seviyesinin üzerinde kalınıp kalınmayacağının takip edileceğini, dolarda normalleşme süreci için ise 2,47 TL seviyesini altına inilmesi gerektiğini belirtiyor

DOLARDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dolar psikolojik eşiğin üzerine çıkarak rekor tazeledi. Dolar/TL Yunanistan, Rusya/Ukrayna endişeleri ve dolardaki küresel değer kazancı ile ilk kez 2,50'yi aşarak tarihi zirveye çıktı. 

ABD PİYASALARI AÇILINCA HIZ KAZANDI

ABD'de Cuma günü açıklanan istihdam verileri sonrasında başlayan ve sabah saatlerinde yavaşlayan dolardaki değer kazancı ABD piyasasının açılışı ile birlikte yeniden hız kazandı. Aralarında TL'nin de yer aldığı gelişmekte olan ülke para birimleri de sabah saatlerindeki olumlu seyir de tersine döndü.

UKRAYNA ENDİŞELERİ

Ukrayna'daki krize çözüm getirilmesi amacıyla yarın Belarus'un başkenti Minsk'te yapılması beklenen toplantı öncesinde gerginlik artarken; Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko ülkenin doğusunda düzenlenen roketli saldırılarda çok sayıda ordu personeli ve sivilin yaralandığını söyledi. Ukrayna, Rusya, Fransa ve Almanya liderlerinin Ukrayna krizine çözüm getirmeye yönelik toplantısı öncesinde Rus birlikleri Ukrayna yakınlarında tatbikata başlamıştı.

PİYASALARIN BİR KULAĞI DA YUNANİSTAN'DA

Öte yandan Euro bölgesi maliye bakanlarının, Yunanistan'a finansal destek konusunda nasıl bir yol izleneceğini görüşmek üzere yarın program dışı bir toplantı yapacaklar. MNSI tarafından kaynaklara dayandırılan bir haberde, Avrupa Komisyonu'nun bazı tavizler içeren bir tasarıyı masaya getireceği, bu plana göre kreditörleri ile olan sorunları gidermesi ve mali yardım sonrası planları üzerinde anlaşma sağlaması için Yunanistan'a altı ay süre tanınacağı belirtildi. Avrupa Komisyonu Yunanistan'ın borç sorununu çözecek resmi bir tasarı olmadığını, ancak bu haftaki euro bölgesi maliye bakanları ve AB liderleri zirvesi öncesinde yoğun görüşme trafiğinin devam ettiğini açıkladı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.